НОВИНИ: Чемпіонат України

«Волинь» – «Зоря»: перед матчем

19 серпня 2012р., 08:51

У неділю о 19.30 луцька «Волинь» зійдеться у двобої із луганською «Зорею». Команди виведе на поле арбітр із Сімферополя Анатолій Жабченко.

Матчі між «Волинню» та «Зорею» у рамках Прем’єр-ліги проходять безкомпромісно, про що свідчать тільки дві нічиї у 14-ти зіграних матчах (+6 =2 -6; 23:20). На своєму полі лучани п’ять разів вигравали і по одному разу грали унічию та проограли (різниця голів – 16:8).

Минулого сезону луганці фінішували на одну сходинку нижче у турнірній таблиці, ніж лучани, і мають негативний баланс очних поєдинків із підопічними Демяненка. В гостях «Волинь» здобула перемогу 2:0, а в останньому матчі сезону в Луцьку суперники зіграли у бойову нічию 2:2, причому господарі (Скоба та Майкон з пенальті) відігралися після двох голів Ліпартії та Галюзи. До слова, у літнє міжсезоння команди зустрілися ще двічі у Словенії. Перший матч виграла «Волинь» 1:0, другий – «Зоря» (3:2).

У цьому сезоні обидві команди отримали свої порції похвали та критики і двобій у рамках 6 туру і у стані «Волині», і «Зорі» розглядається як переломний після серії невдач.

Із поєдинками цих суперників пов’язано кілька цікавих історій.

5 серпня 1994 року матч «Волині» і «Зорі» (3:1) відбувався у день народження Андрія Федецького. На 67-й хвилині арбітр призначив одинадцятиметровий у ворота гостей і два кращі бомбардири клубу влаштували «цирк» для уболівальників та суперника. Володимир Дикий замість того, аби пробити по воротам, легенько віддав пас вперед, а Андрій Федецький, який одночасно рвонув до м’яча, проштовхнув шкіряного у сітку повз розгубленого голкіпера…

Одне з нововведень у правилах гри у футбол, яке було покликане підвищити видовищність гри й призвело до зростання кількості гострих моментів біля воріт суперників, вперше у Луцьку трапилося у матчі із луганською «Зорею» і завдяки цьому «Волинь» досить швидко відкрила рахунок. У сезоні 1993/94 воротарям було заборонено брати м’яч у руки після пасу свого гравця. 7 листопада 1993 року на 2-й хвилині матчу «Волинь» – «Зоря» 2:1 кіпер гостей порушив правила, взявши м’яч після відкидки свого захисника і Олег Федюков ударом з десяти метрів реалізував вільний удар, відкривши рахунок у грі.

У матчі 1/8 фіналу розіграшу Кубка України 1992/93 «Волинь» – «Зоря-МАЛС» (5:0) після голу Івана Польного на 19-й хвилині гри гості збиралися покинути поле, хоча претензій щодо пропущеного голу не мали. Просто за підсумком двох матчів рахунок уже зрівнявся (у першій грі лучани поступилися у гостях 0:3). У підсумку ж «Волинь» виграла з рахунком 5:0.

Кращим бомбардиром «Волині» у протистоянні із «Зорею» є Володимир Дикий, який забив луганцям 6 голів. Той таки Дикий не забив пенальті луганцям у луцьких матчах у двох сезонах поспіль - 1993/94 і 1994/95. А от Василь Сачко - один із з п’яти кращих бомбардирів «Волині» за всю її історію - ніколи не забивав голи луганській «Зорі».