НОВИНИ: Чемпіонат України

«Волинь» проти «Шахтаря»

04 серпня 2012р., 21:59

У понеділок 6 серпня, о 19.00 луцька «Волинь» приймає вдома донецький «Шахтар». «Гірники» наразі йдуть із стовідсотковим результатом. Взагалі, «Шахтар» виграє вже 12 матчів поспіль. В останньому турі підопічні Луческу не без проблем виграли на останніх секундах в «Кривбасу», втративши при цьому центрального захисника Кучера.

Усього в чемпіонатах України «Волинь» і «Шахтар» зіграли 20 матчів. Перевага на боці гостей - 13 перемог. «Волинь» виграла двічі – у пам’ятному сезоні 2002/03. П'ять поєдинків закінчилися нічиєю. Різниця м'ячів: 42-17 на користь «Шахтаря». На своєму полі волиняни одного разу виграли, чотири рази зіграли внічию і у п’яти поєдинках поступилися.

Останні матчі між суперниками видалися дуже напруженими і видовищними. Восени 2010 року матч у Луцьку тривав в упертій боротьбі і «гірники» заледве видряпали перемогу за п'ятнадцять хвилин до кінця матчу (Едуардо відзначився після катастрофічної і нелогічної помилки захисту). Той матч ще запам’ятався вилученням «гірника» Кобіна на останніх хвилинах й аншлагом на «Авангарді».

А у минулому сезоні команди тричі виходили один проти одного на футбольне поле. Восени 2011 року «Волинь» зазнала нищівної поразки на полі «гірників» - 1:5. Єдиний гол у «хрестоносців» забив після подачі кутового Майкон. А навесні 2012-го «Шахтар» двічі дивом «видряпував» перемогу в Луцьку. У березневому матчі чемпіонату тільки неоднозначний пенальті дозволив «гірникам», які до того ж грали у меншості, вирвати перемогу на останніх хвилинах – 1:2. А квітневий кубковий півфінальний двобій (3:4) луцька торсида ще згадуватиме довго, адже «Волині» не вистачило кількох хвилин, щоб перевести гру у додатковий час.

Також зауважимо, що з одинадцяти домашніх ігор у Луцьку «Волинь» провела лише десять. Адже восени 2004 року донецький «Шахтар» не забажав грати у Луцьку з міркувань, означених забезпеченням безпеки, побоюючись луцьких глядачів під час Помаранчевої революції. У підсумку гру зіграли на «нейтральному» полі у Одесі, яке стало для волинян «домашнім» у цій грі. А результат того поєдинку – 3:1 на користь «Шахтаря».

Інша «магія» цифр цього поєдинку вражає: рівно десять років тому, а саме 4 серпня 2002 року "Волинь" і "Шахтар" також грали у Луцьку і наші хлопці виграли у діючого чемпіона 2:0. Більше того, наступний поєдинок «Волинь» грала у тому чемпіонаті в Києві із «Динамо». Календар вимагає від «хрестоносців» повної самовіддачі...

Головним рефері матчу буде Євген Арановський з Києва. Матч молодіжних складів відбудеться 5 серпня на стадіоні «Підшипник» о 18.30.