Прем'єр-ліга 2012/13 (12 тур)
17:30, 20.10.2012
м.Луцьк, "Авангард"
глядачів: 4200; +15oC; поле: 5

Суперник «Волині» в 11-му турі Прем’єр-Ліги перебуває нині на шостому місці в турнірній таблиці і в доброму настрої готується до гри у Луцьку, враховуючи розгром, який команда амбіційного тренера Юрія Максимова вчинила вдома «Кривбасу» у минулому турі (6:2). Цікаво, що обидві команди з останніх двох матчів чемпіонату один виграли та один програли.

Команда Анатолія Демяненка залишилася після гри із «Металургом» без опорного півзахисника Сильвіу Ізворану (чотири попередження). Але повернуться у стрій Ілієв та Суботич, які відбували у Запоріжжі свої дискваліфікації. У Юрія Максимова з-поміж кадрових втрат ймовірна травма Лазіча, яку він отримав у спарингу із «Кубанню», а також ушкодження Макрідіса, через яке він пропустив матчі національної збірної Кіпру.

Взагалі, участь гравців обох команд у матчах національних збірних – важливий аспект, який може вплинути на протистояння Луцька і Донецька. «Збірники» мусять встигнути долати втому та відновлюватися після ймовірних ушкоджень. У лучан до збірних викликалися Шиков та Занєв, а в донеччан до національних команд полетіли відразу чотири гравці: український кіпер Олександр Бандура, вірмени Мкртчян та Єдігарян (грали проти Італії), кіпріот Макрідіс. Крім того, до молодіжної збірної України обидві команди делегували по одному гравцю: Насонов («Волинь» та Іванко («Металург» Д.)

Під час паузи в чемпіонаті лучани їздили до Бреста і в товариському поєдинку здолали місцевий ФК «Брест» (1:0), а «металурги» спочатку напіврезервним складом розправилися із донецьким «Олімпіком» (6:0), а потім розійшлися миром із російською «Кубанню» (2:2).

Окрема увага волинян мусить концентруватися на форвардах «Металурга», адже малієць Траоре і бразилець Мораєс в чемпіонаті встигли наколотити відповідно 6 і 5 голів.

Відзначимо й те, що втретє поспіль цікавою виглядає тренерська дуель поєдинку за участі «Волині». У домашньому матчі із «Таврією» колишній «динамівець» Києва Анатолій Демяненко зустрічався із командою одноклубника Олега Лужного, у минулому турі проти «Волині» грала команда її колишнього багаторічного тренера, а цього разу на Демяненка чекає суперник, якого тренує екс-«динамівець» Юрій Максимов.

Стосовно історії протистоянь команд, то перша зустріч «Волині» з донецьким «Металургом» відбулася 21 листопада 1996 року у Луцьку і завершилася перемогою наших земляків з рахунком 2:0, а дублем у звітному матчі відзначився захисник Артем Саутін.

Усього ж в чемпіонатах та розіграшах Кубка України команди зіграли 20 матчів. Перевага на боці «Металурга» - 13 перемог. «Волинь» виграла 5 матчів і ще два поєдинки завершилися унічию. Різниця голів: 20 – 33 на користь «Металурга». В еліті українського футболу команди зіграли 12 разів, статистика цих матчів така: +2+1-9, 11:21.

Разом з тим, варто зазначити, що «Волинь» програла усі п’ять останні домашні матчів проти «металургів», але перемогла у двох останніх виїзних поєдинках. Цікаво, що в усіх матчах, які «Волинь» виграла у своїх суперників, у ворота донеччан забивалося щонайменше два м’ячі. А у всіх випадках, коли лучани відзначалися лише одним голом, перемога була на боці «металургів», за виключенням матчу сезону 2002/03 – тоді луцький поєдинок цих команд завершився внічию – 1:1.

Торік у матчі першого кола в Луцьку тріумфували «металурги» (голи на рахунку Чечера і Казаряна, перший, до слова, найкращий бомбардир «Металурга» у матчах з «Волинню» - 3 голи). А в березні цього року «волиняни» віддали боржок металургам і виграли в Донецьку 3:0! Той матч став бенефісом Душана Савича, який забив гол, віддав результативний пас і заробив пенальті у ворота суперників.

90 + 3
Фінальний свисток фіксує нічию 1:1
90 + 3
Суддя вилучив головного тренера Волині Анатолія Демяненка. Причини поки невідомі...
90 + 2
 ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!! Ерік несподівано зльоту вирішив пробити по воротах, Бандура зумів лише відбити м'яч перед собою і спеціаліст по МетаДону Савич заштовхав круглого у сітку - 1:1
 90 + 1
Сімініну не вдалося виконати простріл від бокової лінії штрафного майданчика
90
 +3 хвилини є в господарів, аби врятувати м'яч
 90
Металург відбивається усією командою, а в діях Волині спостерігаються елементи навали
 88
Ерік виконав штрафний, ніхто не відгукнувся на передачу і м'ячем без проблем заволодів Бандура
85
Савич прострілював у воротарському гостей на Овонікоко - захисник блокують удар і вибивають на кутовий
84
В Волині замість Насонова виходить Савич
 83
Сімінін в підкаті чисто забирає м'яч в Лазіча, який вже готувався завдати вирішального удару
 82
З розвороту з 18 метрів пробивав Ерік - повз ворота
80
Мораєс ударом з 11-метрової позначки відкриває рахунок в матчі
80
Юрій Вакс ставить досить сумнівне пенальті в ворота Волині. На думку арбітра в карному фолив Масло
 77
Віч-на-віч міг вийти Овонікоко, але після рикошету від захисника м'яч швидше опинився в руках Бандури
76
В гостей замість Казаряна виходить Єдігарян
75
 НЕБЕЗПЕЧНО!!! Після подачі корнера Приндета вистрибнув поміж захисників і дуже потужний ударом головою пробив над поперечиною воріт Металурга
69
 Після навісу зі штрафного Суботич головою прострілював вздовж лінії воротарського і Масло в боротьбі з захисником не зміг замкнути простріл
68
Мкртчян зірвав небезпечну атаку Волині, за що отримав попередження
 68
Пилипчук в боротьбі з захисником не зумів пробити по м'ячу після навісу Сімініна з правого флангу
65
 Триходівка Пилипчук - Аржанов - Овонікоко завершилась ударом грузина з 20 метрів - м'яч пройшов над поперечиною
 63
Суботич змістився з правого флангу і пробивав лівою ногою з 20 метрів - знову неточно
 62
Літовченко грає на виході і спокійно забирає м'яч
61
Гості подаватимуть кутовий з лівого флангу
 60
Довго цілився по м'ячу Суботич, але його удар зльоту з 16 метрів виявився дуже неточним
 59
Ерік намагався повернути м'яч під удар Овонікоко, але на заваді цьому став захисник гостей
57
Сімінін навішував з правого флангу у штрафний, де Суботич, пробиваючи головою, порушив правила
55
2 в 2 атакували Ерік та Суботич, але останній примудрився опинитися в положенні поза грою
53
Морозюк у підкаті грубо зіграв проти Пилипчука - попередження
 53
Після навісу у виконанні гостей м'яч рикошетом летить до рук Літовченка
 52
Сімінін з Приндетою поблизу власного штрафного обеззброїли Траоре. Літовченко виконує удар від воріт
51
Сімінін необережно виконав підкат в центрі поля - попередження
 50
Навіс Сімініна з правого флангу і Пилипчук на пару з Еріком фолять на Бандурі, який вийшов на перехоплення
 50
Після подачі кутового м'яч вийшов в аут на протилежній стороні поля
49
Захисники заблокували простріл з лівого флангу у виконанні Суботича. Кутовий для Волині
 48
Масло головою скидав м'яч на лінію воротарського, але нікого з партнерів Яна там не опинилося
47
 Суботич прийняв пас на лінії штрафного і після обробки м'яча різко пробив з розвороту - на заваді голу став Бандура
46
В перерві в складі Волині проведена заміна: замість Бабиря на поле вийшов Овонікоко
46
Розпочався другий тайм
45
Перерва...
45
Після подачі кутового і кількох рикошетів у воротарському Волині м'яч дивом оминає рамку воріт господарів
45
Після подачі зі штрафного Приндета в боротьбі з захисником вибиває м'яч на кутовий
 44
Гості заробили штрафний. До воріт більше 30 метрів
 43
Мораєс не зміг обробити м'яч і шкіряна куля стала легкою здобиччю для Літовченка
 43
Небезпеки після подачі корнера не виникло
42
Пилипчук пробивав з 20 метрів - кутовий для Волині
41
 Прохід Морозюка лівим флангом і після виконаного прострілу Лазіч пробивав в один дотик з 8 метрів м'яч з-під поперечини витягнув Літовченко
 39
Бабир в штрафному гостей в боротьбі з захисником порушує правила
36
 Знову атака Волині могла завершитись голом, але ударі Суботича з 8 метрів, та Аржанова з 18 незмінно блокували захисники
 34
Пилипчук феєрить на лівому фланзі, але металургам вдалося відібрати м'яч без порушення правил
 32
Лазіч після стінки з партнером лівою бив з лінії штрафного, проте неточно
31
 Після навісу Пилипчука з лівого флангу Ерік без супротиву пробивав головою з 7 метрів, але влучив в Бандуру
 30
Літовченко першим ловить м'яч після довгого закидання на Траоре
 30
Помилка на помилці з боку гравців Волині, але завершити хоча б ударом свою атаку гості так і не спромоглися
 28
Ерік навішував зі штрафного - захисники виносять м'яч
27
Бабир заробив штрафний на лівому фланзі атаки
 27
Казарян обіграв Сімініна, але ситуацію виправив Масло, який у сміливому і чистому підкаті відібрав м'яч у вірмена
26
 Бабир прострілив з лівого флангу, а Ерік в один дотик пробивав з 10 метрів - м'яч пролітає поруч із хрестовиною
 25
Контратака Металурга 3 в 4, але після невдалого пасу м'яч залишив межі поля
 24
Ерік подавав з правого флангу - Бабир на дальній стійці лише маківкою зачепив м'яч
 23
Після подачі з кута поля головою з 12 метрів пробивав Приндета - над поперечиною
23
А тепер Еріка на пару з Суботичем заробили кутовий для Волині
 22
Еріку не вдалося виконати навіс з кута штрафного майданчика
21
Траоре пробивав по воротам з 12 метрів, але робив це, перебуваючи в положенні поза грою
20
 Затяжна атака вийшла у лучан, але щоразу на шляху ударів Бабиря, Суботича, Еріка з меж штрафного траплялися захисники
19
Сімінін в центрі поля сфолив на Казаряні - арбітр обмежився усним попередженням
 16
Металург намагається комбінувати, але всі гравці атакувальної ланки гостей надійно прикриті захисниками Волині
14
Офсайд у Казаряна, який отримав передачу від Лазіча на лівому фланзі атаки
 12
Ерік головою скидав на Суботича, але форварда лучан обеззброїв захисник
 10
Після подачі корнера ближню стійку виграли лучани, але на дільній стійці нікого з господарів не виявилось, аби перевести м'яч в сітку воріт
9
Швидкий розіграш штрафного і тепер вже волиняни будуть подавати кутовий
9
Прохід Бабиря лівим флангом зупинив захисник гостей, штрафний для господарів
 7
Бабир в боротьбі з двома захисниками Металурга задалеко відпустив м'яч і втратив можливість для виходу на побачення з Бандурою
 5
Бабир з лівого флангу увірвався в штрафний гостей, але при виконанні прострілу влучив в захисника
 4
Подача корнера - м'яч вибив Сімінін
4
Чи то удар, чи то простріл у виконанні Морозюка і в гру вже вступає Літовченко, який задля безпеки переводить м'яч на кутовий
3
Шандрук на лівому фланзі завалив Нельсона, за що отримав попередження
 1
Навіс з лівого флангу у виконанні Насонова і одинокий Бандура в своєму майданчику спокійно забирає м'яч
 1
Матч розпочався
Стартові склади команд:
Волинь (Луцьк): 78. Літовченко, 3. Сімінін (к), 14. Масло, 18. Приндета, 15. Шандрук, 38. Насонов, 21. Аржанов, 10. Бікфалві, 90. Пилипчук, 19. Бабир, 31. Суботич
Запасні: 1. Старцев, 8. Скоба, 9. Герасимюк *, 11. Савич, 2. Овонікоко, 17. Павлов *
Тренер: Анатолій Демяненко
Металург Д (Донецьк): 12. Бандура, 7. Морозюк, 2. Баранівський, 14. Воловик (к), 9. Лазіч, 11. Даніло, 10. Казарян, 8. Нельсон, 6. Мкртчян, 91. Мораєс, 15. Траоре
Запасні: 31. Воробйов, 21. Єдігарян, 27. Моначелло, 29. Білоус, 35. Трояновський, 77. Дегтярьов, 90. Тимофієнко
Тренер: Юрій Максимов
Арбітри матчу:
Ю.Вакс (Сімферополь) - А.Єремєєв (Миколаїв), І.Маковей (Жмеринка)
Представляємо вболівальникам текстову трансляцію матчу 12-го туру в Прем'єр-лізі, у якому луцька "Волинь" приймає на своєму полі донецький "Металург"
Юрій Максимов

Десять матчів доводилося грати «Волині» 20 жовтня. Найпам’ятнішою грою цього дня є матч 1989 року, у якому лучани у грі із «Суднобудівником» з Миколаєва забили три голи, здобули золоті нагороди чемпіона України. А останній за часом матч волинян, проведений 20 жовтня, відбувся одинадцять років тому проти… донецького «Металурга». У першому поєдинку 1/8 розіграшу Кубка України першолігові лучани перемогли вищих за класом донеччан з рахунком 2:1.

Напередодні поєдинку 12-го туру Анатолій Демяненко опинився у кадровому цейтноті: він не міг розраховувати відразу на шість гравців основного складу. Ізворану відбував дисквалфікацію, Шиков та Занєв приїхали із збірних із травмами, Ілієв та Стевич напередодні гри також отримали ушкодження, вже давно у лазареті перебуває Лопес. Отож, у заявці «Волині» залишилося тільки 17 виконавців. У середню зону довелося викликати із дубля Приндету, у захисті зліва зіграв Насонов.

Кадрові проблеми спіткали і Юрія Максимова, який мусив випустити в «основі» всіх «живих і здорових», і тримав у запасі чотирьох гравців дубля. Вочевидь незвичність і незігранність складів спровокувала доволі кволий початок матчу. Перша чверть першого тайму нагадувала розвідку до гри. Надалі прокинулися фланги «Волині», особливо активним був Олексій Бабир. Він кілька разів виривався на вільний простріл, заробляв на собі фоли та кутові. Перший напівшанс господарі отримали на 20 хвилині, коли тричі поспільБабир, Суботич та Бікфалві пробивали по воротам, але усі удари блокувалися захисниками. На 26 хвилині Бабир прострілив на Еріка й той в дотик пробивав – трохи вище поперечини. Через шість хвилин класно навісив Пилипчук, Ерік пробивав, перебуваючи без опіки захисників, але влучив у Бандуру.

Наприкінці тайму «прокинулися» гості й створили гольовий момент біля воріт Літовченка. Провалився лівий фланг оборони і Лазіч розстрілював ворота «Волині» із якихось десяти метрів, але голкіпер парирував цей удар на кутовий!

На другий тайм Демяненко випустив номінального нападника Овонокіко замість Бабиря. Абайомі грав на незвичному місці правого півзахисника і забігаючи вперед, відзначимо, що каші не зіпсував. Тайм розпочався ударом Суботича із розвороту – Бандура був на місці. Надалі Даніель ще не раз прикладався до м’яча, але у ціль не влучав. «Металург» особливо вперед не ходив і зосередився на оброні власних воріт. Відчувалося, що гра буде, як кажуть, «до голу».

«Волинь» домінувала і нагнітала біля воріт «Металурга». На 66 хвилині Пилипчук ефектно віддав пятою на Аржанова, той продовжив на Овонікоко і грузин добряче приклався із 26 метрів. У наступній атаці вже сам Сергій наважився на удар з кута штрафної у дальню «дев`ятку». Обидві спроби пройшли вище цілі. Але найістотніший момент у ці хвилини втратив Приндета: Віталій чудово підключився до розіграшу кутового і з лінії воротарського пробивав головою – зовсім трішки вище. Якби влучив у ворота – порвав би сітку, влучив би у поперечину – зламав би її.

Овонікоко продерся крізь частокіл ніг захисників, але після рикошету м’яч незручно для Йомі відскочив від нього і першим був Бандура. Коли здавалося, що лучани дотиснуть «Металург», гості чи не вперше наблизилися до воріт Літовченка. Мораєс боровся із Масло і вирішив гарно перестрибнути через його стегно. Вакс вказав на «точку» і сам «постраждалий» пробив Літовченка, хоч Сергій і майже дотягнувся до м’яча – 0:1.

Демяненко пішов на ризик зняв лівого захисника Насонова і випустив «спеціаліста» по «Металургу» Душана Савича. І ризик спрацював! Волиняни кинулися на штурм, вантажили штрафну гостей. На третій доданій хвилині Ерік відважився на удар з розвороту із 20 метрів. Бандура зреагував, але відбив перед собою й Савич був перший на добиванні. Душан у боротьбі із захисникам і воротарем проштовхнув таки смугастого у ворота - 1:1! Вакс вказав на центр поля і за хвилину просвистів про закінчення матчу.

Відлуння 12 туру: «характер туру», Вакс і симуляція Мораєса
23 жовтня 2012р., 12:05