Прем'єр-ліга 2012/13 (10 тур)
17:30, 29.09.2012
м.Луцьк, "Авангард"
глядачів: 4600; +20oC; поле: 4

Волиняни вперше із 2 вересня з’являться на очі власній публіці. Тож після перерви у чемпіонаті, виїзного матчу у Маріуполі та кубкового у Черкасах підопічним Анатолія Демяненка захочеться порадувати своїх прихильників домашньою перемогою на кшталт звитяги над «Металістом». Тим більше, що у цьому матчі зійдуться команди, яких розділяє одне очко, і грі між волинянами та кримчанами передрікають долю «битви за 6 очок».

Сімферопольці нині продовжують переживати період перебудови пов’язаної із приходом нового тренера і тільки у минулому турі блискуча домашня перемога над «Кривбасом» дозволила відвести від Олега Лужного хмари ймовірної відставки. Тож доводити «Таврії» є що і є кому. Найбільше захист «Волині» мусить остерігатися українських «збірників» Назаренка та Калініченка, а також швидкого Шиндера, який торік не приїздив на матч до Луцька через дискваліфікацію. Цілком ймовірна поява на полі й колишнього «волинянина» Олександра Романчука. Футболіст, права на якого належать «Металісту», друге коло минулого чемпіонату орендувався лучанами, а перше коло цього сезону – «Таврією».

Не забуваймо й те, що матч «Волині» і «Таврії» буде першим протистоянням колишніх партнерів на полі та колег на тренерському містку київського «Динамо» – Анатолія Демяненка та Олега Лужного. Цікаво, що обидва захищали фланги киян – лівий та правий відповідно.  Для Олега Романовича це не перший матч проти своєї колишньої команди, але дебютний у ранзі головного тренера «Таврії». Із нотками ностальгії очікуємо й повернення на тренерську лаву «Авангарду», нехай і в стані суперника лучан, Володимира Журавчака. Нинішній помічник Лужного п’ять років працював старшим тренером у «Волині» й Володимира Олексовича шанують луцькі вболівальники.

Історія протистоянь «Волині» та «Таврії» налічує аж 34 матчі. Статистика не вельми приємна для лучан. Вони виграли 9 матчів, 8 звели до нічиї, 17 – програли, різниця голів - 24-50. А от статистика матчів суперників в елітному українському дивізіоні майже рівна. Всього зіграно 20 ігор, у яких шість разів перемагали «волиняни», стільки ж разів фіксувалася нічия і вісім разів перемога «Таврії». Різниця голів - 14:27. У Луцьку стосунки у 10 матчах розвивалися так: +4=4-2 (10:11). До всього слід додати й півфінальний поєдинок Кубка України 24 березня 2010 року. У ньому на той час ще першолігова «Волинь» гідно протистояла майбутньому володарю трофея (1:2). А ворота кримчан захищав …Максим Старцев, нинішній кіпер «Волині».

Останній матч на полі «Волині» відбувся минулого липня – у першій домашній грі сезону 2011-2012 зафіксували бойову нічию. Майкон забив перший та останній голи того матчу, а в проміжку відзначилися кримчани Монахов та Калініченко. Відзначимо, що востаннє в Луцьку «Таврія» в рамках чемпіонату перемагала ще в жовтні 1995 року (3:0). А у чотирьох із шести останніх дуелей суперників фіксувався нічийний рахунок, причому двічі із рахунком 2:2.

Отже, матч розпочнеться о 17.30. Арбітр − Сергій Лисенчук (Київ). Телетрансляція: «2+2».

Поєдинок молодіжних команд відбудеться у п’ятницю 28 вересня, о 16.00 на стадіоні «Підшипник».

90 + 3
Фінальний свисток фіксує мінімальну перемогу гостей
90 + 3
 Стрімка контратака Таврії на ворота Волині, які були залишені Літовченком під час минулого епізоду, і Калініченко, після пасу Назаренка, пробиває вище воріт
90 + 3
Волинь виконала штрафний від центру поля і Таврію знову врятував гравець на штанзі, який вибив м"яч з нижнього кута воріт після удару головою
88
Швидка відповідь гостей після помилки Занєва в центрі закінчується прострілом у штрафний Волині - той же Занєв виправляється і вибиває на кутовий
 87
Навіс від Еріка зі штрафного - гості виносять м"яч в аут
87
Селіо бере Бибиря на бедро поблизу кута штрафного гостей - попередження для таврійця, штрафний для Волині
 83
Савич намагався увійти до штрафного гостей, де його зупинили захисники гостей, вибивши м"яч прямо на ногу Занєва. Діагональний постріл болгарина мети не досяг
82
Заміна в Волині: замість Пилипчука виходить Савич
 81
Назаренко пробиває вище воріт
80
Нападник Бабир опинився на місці центрального захисника і завалив Назаренка поблизу кута штрафного - попередження
 75
Бабир отримав пас в 12 метрах від воріт від Аржанова, але пробити Олексію завадили захиснки
67
 Після подачі кутового головою пробивав Суботич, а захисник гостей теж головою виніс м"яч з порожніх воріт
66
Ерік виконував штрафний з лівого флангу - гравець Таврії вибиває м"яч на кутовий
64
Заміна в Таврії: замість Фещука виходить Гуменюк
64
Після удару Калініченка зі штрафного і рикошету від стінки м"яч проходить в кількох сантиметрах від стійки воріт. Кутовий
 57
Шиков сильно бив низом двічі, але кожного разу на заваді м"ячу опинялись гравці гостей
49
 Ще одна помилка Шикова ледь не стала фатальною для Волині. Македонець скидав головую на Літовченка, а вийшов точний пас на ногу Гаджиєву,  росіянин намагався перекинути голкіпера, але перекинув і ворота
 48
Ерік пробивав більше ніж з 30 метрів - Погорілий ловить м"яч
47
Бабира збиває Буссаіді - штрафний
46
Другий тайм розпочався з замін: замість Насонова і Ізворану на полі Стевич і Бабир
45 + 2
Перерва...
 45 + 2
Удар Насонова з 28 метрів - м"яч влучає в ноги гравцю Таврії
 45 + 1
Ерік виконав штрафний з центру поля, Ілієв пробив головою, але влучив в спину Аржанову
43
Єзерський фолить на Суботич, а Бусаіді не дає Занєву швидко виконати штрафний - попередження для тунісця
 41
Назаренко виконав штрафний з лівого флангу, а Літовченко зіграв в "печену картоплю", - обійшлося
 38
Гра продовжується... Капітан Волині готовий повернутись на поле
36
 Пощастило Волині. Ілієв програв забіг Шиндеру і останній прострілював з кута воротарського майданчика, проте Сімінін, ціною травми, заблокував удар Фещука з 5 метрів
35
Тепер вже Шиндер за фол на Ізворану в центрі поля отримує попередження
34
 Після подачі Еріка гості було відбилися, але м"яч знову потрапив до Бікфалві на лівий фланг і після його подачі Суботич з 7 метрів головою пробив над поперечиною
33
Суботич в боротьбі з Гомесом заробляє штрафний, проте покарання волиняни будуть виконувати ближче до центру поля
 30
Гаджиєв з кута штрафного ще раз виконував навіс - Літовченко впевнено забирає круглого до рук
 28
Шиков чітко у підкаті забрав м"яч в Шиндера, який вже поспішав на побачення з Літовченком
 26
Небезпечний навіс Гаджиєва призвів до паніки в карному Волині, але все обійшлося для господарів
20
Перший момент у Волині виявляється відразу гольовим. Пилипчук виконав навіс у штрафний, Селіо відбив м"яч головою прямо на ногу Еріка і румунський легіонер з 8 метрів пробивав у дальній кут - гостей врятував Погорілий, перевівши круглого на кутовий
16
Ізворану в центральному колі сфолив проти Назаренка, за що і отримав попередження
14
Асистент арбітра фіксує положення поза грою в Шиндера
 13
Після подачі корнера Гаджиєва Сімінін головою вибив м"яч, але контратака у господарів не вдалася
13
Перший кутовий в матчі будуть подавати гості
 11
Атака Волині лівим флангом, але Аржанов, перебуваючи в карному гостей, не зумів обробити м"яч після пасу Занєва
 8
Буссаіді з близької відстані влучає м"ячем в голову Пилипчуку - хав Волині в нокдауні
 7
Поки що кожен другий пас гравців Волині приходиться в ноги суперникам
5
 ГОЛ! Назаренко ударом зі штрафного з 18 метрів чітко пробиває в дальній кут воріт - Літовченко безсилий
4
Шиков фолить на Шиндері поблизу лінії карного Волині
3
Перші хвилини матчу м"ячем більше володіли гості і їхня остання атака завершилась фіксацією положення поза грою лайнсменом
1
Матч розпочався
Стартові склади команд:
Волинь (Луцьк): 78. Літовченко, 3. Сімінін (к), 4. Ілієв, 6. Шиков, 5. Занєв, 24. Ізворану, 21. Аржанов, 38. Насонов, 90. Пилипчук, 10. Бікфалві, 31. Суботич
Запасні: 42. Неділько, 8. Скоба, 9. Герасимюк *, 11. Савич, 15. Шандрук, 19. Бабир, 35. Стевич
Тренер: Анатолій Демяненко
Таврія (Сімферополь): 23. Погорілий, 2. Романчук, 5. Єзерський (к), 15. Селіо, 20. Буссаіді, 6. Свенссон, 90. Гаджиєв, 18. Назаренко, 27. Гомес, 10. Фещук, 17. Шиндер
Запасні: 1. Кахріман, 4. Любічіч, 7. Габовда, 9. Причиненко, 25. Калініченко, 30. Гуменюк, 44. Путраш
Тренер: Олег Лужний
Арбітри матчу:
С.Лісенчук (Київ) - Е.Карапетян, А.Мотика (обидва - Тернопіль)
Вітаємо вболівальників на текстовій онлайн трансляції матчу 10 тур в Прем'єр-лізі між луцькою "Волинню" та сімферопольською "Таврією"
Олег Лужний

«Волинь» не здивувала кадровими змінами – в «основі» вийшли всі перевірені останнім часом бійці. У лучан давно травмовані Лопес та Старцев й Анатолій Демяненко знову почав гру із єдиним нападником – Даніелем Суботичем. За діями нападника, до слова, цього вечора спостерігала на трибуні «Авангарду» його мама, яка приїхала із Швейцарії. На жаль, не було навіть у заявці Павлова, який отримав ушкодження у Черкасах. Олег Лужний мав можливість випустити у «старті» відразу двох нападників – Фещука та Шиндера.

Дебют матчу став шоком для господарів. Шиков не встежив за Шиндером і мусив валити його неподалік лінії штрафного майданчика. Назаренко чітко реалізував гольову нагоду ударом у дальній кут – 1:0.

«Волинь» продовжила гру на нервах – своїх і вболівальницьких. Чи не кожен другий пас йшов у ноги супернику або ж був незручним для партнерів. Складалося враження, що гравці вперше бачать один одного.

Але на 19 хвилині «Таврія» подарувала шанс «волинянам». Пилипчук подав, а Селіо виклав пас на ногу Бікфалві. Ерік розстрілював ворота Погорілого, але його удар «на техніку» у дальній кут кіпер потягнув на кутовий.

Цей момент тільки на трохи мобілізував «Волинь», надалі гар господарів знову набула безбарвних рис. «Опорники» господарів давали забагато простору Назаренку і Сергій регулярно постачав пасами Шиндера та Фещука. У «Волині» ж спостерігався, напевне, рекордний рівень браку у пасах, а єдиний нападник Суботич отримував паси лічені рази або ж приймав м’яча у дуже незручній позиції. Перший шанс йому випав на 33 хвилині: Ерік класно вирізав пас на одинадцять метрів і Даніель пробивав головою – трохи вище поперечини. У відповідь Шиндер виграв забіг у Занєва, прострілив у центр штрафної і Сімінін ціною ушкодження заблокував удар Фещука.

До кінця тайму суперники моментів не створили, додавши тільки у статистику удар у рамку воріт «Волині»: це Назаренко виконав зі штрафного спробу №2, але цього разу Літовченко із «стандартом» справився.

Анатолій Демяненко зреагував на млявий правий фланг та програш боротьби у центрі поля та на другий тайм випустив Бабиря і Сетвича замість Насонова та Ізворану. Утім, уже в дебюті тайму «Волинь» могла пропустити вдруге – це Аржанов невдало скинув м’яч Літовченку і Махач махнув головою і тільки трохи перекинув ворота.

«Волинь» нарешті прокинулася і перевела гру на половину поля суперника. Олексій Бабир заробив кілька штрафних і виконав якісних прострілів, Суботич пробив головою після кутового, Шиков двічі пробивав після штрафного удару. Утім, відсоток браку у пасах лучан хоч і зменшився порівняно із першим таймом, але критично зашкалював.

Демяненко випустив замість Пилипчука Савича і у перші хвилини на полі Душан пробував загострити гру. Обігрався з Аржановим і потужно пробив з 20 метрів поруч зі стійкою. Класний момент мав Суботич - захисник гостей головою виніс м`яч з порожніх воріт.

Наприкінці гри, під час «останнього і рішучого штурму», «Волинь» виконала штрафний від центру поля і «Таврію» знову врятував гравець на штанзі, який вибив м`яч з нижнього кута воріт після удару головою Суботича. На стандарт до чужих воріт прибіг Літовченко і після цього моменту на ворота «Волині» пішла стрімка контратака «Таврії». Якийсь час Назаренко тягнув м’яча у центрі, дивлячись як Літовченко намагається встигнути до власних воріт. М’яч потрапив до Калініченка, який пробив вище воріт. Фінальний свисток зафіксував мінімальну перемогу гостей…

29 вересня 2012р., 21:34

Коментарі Анатолія Демяненка та Олега Лужного після матчу "Волинь" - "Таврія"

«Волинь» і «Таврія» зіграють у традиційних кольорах
29 вересня 2012р., 11:27

Сьогодні вранці на стадіоні «Авангард» відбулася традиційна передматчева організаційна нарада

«Волинь» – «Таврія»: лівий проти правого
27 вересня 2012р., 12:23

Пропонуємо до уваги уболівальників прев'ю матчу 10-го туру "Волинь" - "Таврія" Сімферополь

26 вересня 2012р., 14:16

Комітет арбітрів призначив суддів на матчі 10-го туру Прем’єр-ліги

Квитки на гру «Волинь» – «Таврія» у продажу з 27 вересня
26 вересня 2012р., 11:03

Квитки на матч десятого туру «Волинь» – «Таврія» продаватимуться у касах стадіону «Авангард» з четверга, 27 вересня з 14:00

Визначено дати та час початку матчів 10-го туру
07 вересня 2012р., 23:44

Дирекцією Прем’єр-ліги визначено дати та час проведення матчів 10-го туру Чемпіонату України відносно базового дня туру

2012/13 "Волинь" - "Таврія": прес-конференція Анатолія Демяненка
2012/13 "Волинь" - "Таврія": Прес-конференція Олега Лужного