Чемпіонат України. 11-й тур. "Металург" Запоріжжя - "Волинь" 0:3
  • gallery
  • video

06 жовтня 2012р., 20:41

«Кадрове питання», яке виникло напередодні цього матчу у зв’язку із травмою Павлова й дискваліфікацією Ілієва та Суботича, Анатолій Демяненко очікувано вирішив поставивши у напад Олексія Бабиря, а в центр захисту у пару до Ванче Шикова - Олега Шандрука. У центрі півзахисту зіграли Стевич із Ізворану, на флангах Сергій Пилипчук та Володимир Аржанов – колишній запорізький «металург».

Початок гри, а забігаючи вперед, скажемо, що й увесь матч, пройшов повністю за сценарієм «Волині», яка почала диктувати умови господарям. Не скажеш, що швидкості відразу були увімкнені, але було видно, що «волиняни» прагнули дорожити м’ячем і припускатися мінімуму браку. Спочатку лучани влаштували пристрілку воріт Шевченка і до м’яча по черзі прикладалися Стевич, Аржанов та Ізворану. Дуже активний Пилипчук раз по раз перегравав опонентів, заробив кілька штрафних і після одного з них завдав ще одного дальнього удару – трохи вище поперечини.

Запоріжці тільки до кінця другої десятихвилинки серйозно потурбували Літовченка. Спочатку Цуріков прострілював на Пуровича, але той не встиг на пас. А Жуніор небезпечно і хитро пробивав з дуги штрафної – трохи правіше стійки.

Потім Тейку віддав необачний пас назад на голкіпера і Бабир вибігши з ним на побачення, почав обігрувати його, але невдало… Бікфалві був першим на підборі, вирішив бити замість того, щоб віддати пас партнеру, який був сам на лінії штрафного.

У третій десятихвилинці лучани спочатку провели дві гострі контратаки, не забили, але підготували умови для бліцкригу. На 34 хвилині лучани переведеннями м’яча з флангу на фланг, заплутали суперника і Аржанов навісив на дальню штангу точно на голову Пилипчуку, який у падінні увігнав кулю у ворота. Запоріжці розвели з центру, лучани перехопили м’яча, Пилипчук віддав Бікфалві, його не встигли блокувати й Ерік підняши голову оцінив ситуацію та класно пробив у кут воріт. Шевченко зреагував, але доторком своїх пальців тільки підправив м’яча у ворота – 0:2.

Лучани провели ще одну гостру атаку (Бікфалві та Бабир) і перший тайм вирішили дограти без загострень і «Металург» хоч на кілька хвилин відчув себе господарем положення.

Але вже з перших хвилин другої половини гри «Волинь» показала супернику, що шансів давати йому наміру немає. Сімінін дав Аржанову з флангу хороший «крос» і Володимир головою пробив вище з 13 метрів. Спроба №2 для колишнього гравця МЗ була кращою. Після пасу Занєва на фланг Стевич із Ізворану нав’язали боротьбу Тейку, той помилився і Ізво прострілив на Аржанова, який забив втретє.

Після цього Демяненко дав перепочити Шикову, випустивши в центр оборони Яна Масло. Волиняни контролювали хід, змушували господарів помилятися і на цьому тлі нелогічним було попередження для Сильвіо Ізворану, зароблене ним у центрі поля. Ця картка стала четвертою для румунського опорника «Волині» і він пропустить домашній матч із донецьким «Металургом».

Сімінін гарно приклався після розіграшу штрафного – цілив у кут, але Шевченко був уважний. Олексій Бабир втік у контратаку, класично зміщувався із лівого флангу в центр, але пробив неточно. Його через кілька хвилин замінили на Овонікоко, а Бікфалві на Савича. Заміни, а також жахливий фол Рудики на Пилипчуку і прикра травма Занєва за час, що залишився, стали найістотнішими подіями на полі. Гру «Волинь» догравала вдесятьох і тільки на 94 хвилині «Металург» отримав справді гольовий шанс – це Рудика пробивав головою із семи метрів, але Літовченко парирував удар. «Волиняни» ще втекли в контратаку, пішов неточний пас від Савича й Арановський просигналізував про закінчення гри та першу в сезоні перемогу «Волині» із великим рахунком – 0:3.

Флеш-інтерв`ю головного тренера «Волині» Анатолія Демяненка після гри:

- Результатом я задоволений, а грою частково – ні. Певні недоліки все ж були, особливо у другому таймі за рахунку 3:0. Ми припускалися простих втрат м’яча. Зрозуміло, що підсвідомо мої гравці могли трохи самозаспокоїтися. Хоч відзначу, що перемогли заслужено, контролювали хід матчу. А за переможного рахунку ми продовжували атакувати. І так має бути завжди.