Кубок України. 1/16 фіналу. "Славутич" Черкаси - "Волинь" 1:3
  • gallery
  • video

23 вересня 2012р., 19:41
Кубок України. 1/16 фіналу.

«Волинь» на стартовий поєдинок нового розіграшу Кубка України приїхала у Черкаси, в яких після створення нового клубу – ФК «Славутич» – знову відновився футбольний ажіотаж. От і на Центральному міському стадіоні «Волинь» окрім духового оркестру зустрічали десять тисяч глядачів, спраглих до футболу високого рівня. Спеціально на цей поєдинок у Черкасах зробили вільний вхід на матч, а кожна школа міста пообіцяла «виставити» на гру щонайменше 50 школярів-вболівальників. Лучани ж, хоч і не привезли до  Черкас кількох гравців основного складу, але ретельно готувалися до поєдинку і прибули на гру за два дні до неї.

Стартовий склад від Анатолія Демяненка  трохи здивував, утім зрозуміло прагнення тренерів зберегти сили виконавців, які «робитимуть погоду» у матчах УПЛ. Зрештою екстравагантних змін в амплуа «волинян» помічено не було – Савич грав на звичній для нього позиції «під нападником», Пилипчук та Аржанов – на флангах півзахисту, Герасимюк і Скоба – в центрі поля, на вістрі атаки – Олексій Бабир. Тільки у центрі захисту грала зв’язка Шандрук-Ізворану. Як бачимо, в Луцьку залишилися Шиков з Ілієвим та Сімініним і Суботич з Бікфалві.

Гості активніше почали поєдинок, але перший небезпечний момент лучанам подарували захисники «Славутича». Після високої «обрізки»-свічки захисника Олексій Бабир із меж штрафного майданчика перекидав воротаря, але м’яч «облизав» поперечину воріт. Гості у ці хвилини атакували переважно правим флангом і двічі із хорошої позиції пробивав Володимир Аржанов – одного  разу м’яч пройшов біля самісінької стійки, а іншого добре зіграв Ленчніков. На жаль, стан газону не дозволяв обом командам показувати дива техніки і з середини тайму ініціатива із рук-ніг «волинян» спочатку втекла в центр поля, а згодом і до господарів.

Черкащани посміливішали після трьох необов’язкових карток Савича, Пилипчука та Насонова, а також ще кількох нереалізованих моментів гравців «Волині» – ударів головою в дальній кут Бабиря та несильного, хоч і точного удару Ізворану в нижній кут.  А от останні сім-вісім хвилин першого тайму змусили похвилюватися гостей та їхніх тренерів. На 39-й хвилині Ізворану ліквідував дуже небезпечний простріл, вибивши м’яча на кутовий. Господарі подали його і Літовченко парирував удар з десяти метрів. Атака господарів не згасла, пішов навіс на дальню штангу і Сергійчук з кута воротарського ударом головою міг відкривати рахунок...

На другий тайм лучани вийшли зарядженими на швидкий гол. Тим більше, що у напад було відряджено Євгена Павлова замість Душана Савича. І вже на 47-й хвилині Пилипчук міг забивати після класного прострілу, але вдарив вище з семи метрів. Згодом Насонов так закрутив м’яч із кутового, що ледь не забив «сухий лист». «Волинь» справді притисла «Славутич» до воріт і намагалася реалізувати перевагу. Скоба добре приклався до шкіряного здалеку – трохи вище, Бабир після довгої атаки закручував м’яча в дальній кут, але влучив заледве не у прожекторну вишку. Освітлення на стадіоні, до речі, не поспішали чомусь вмикати.

До середини тайму «Славутич» потроху загасив активність гостей, хоч сам моментів на кшталт тих, що були наприкінці першого тайму, не створював. А тут ще стадіон у Черкасах вперше за десять років запустив «хвилю», запалив фальшфаєри, а воротар господарів піймав кураж і почав рятувати свою команду. Бабир цілив у ближній кут з кута штрафного, Ізворану у гордій самотності пробивав з лінії воротарського після подачі кутового – вище воріт! «Волинь» обклала штрафну господарів своїми атаками, а «Славутич» почав відверто фізично здавати. Павлов зачепився за м’яч в штрафному, скинув на півколо карного, але Шандрук пробив невдало. Демяненко кинув в бій третього нападника – Овонікоко вийшов замість Скоби. «Волинь» тиснула, але страждала якість останнього пасу. І тут господарям допомогло диво. Це Гуд заледве не став для Черкас Робін Гудом, закрутивши м’яч по неймовірній траєкторії із 40 метрів точно у дев’ятку воріт Літовченка – 1:0.

Волиняни побігли вперед на «останній і рішучий» штурм. Спочатку Овонікоко головою не поцілив в дальній кут, а на останній з чотирьох доданих хвилин нігерієць з грузинським паспортом таки врятував «Волинь» від поразки. Ізворану зі своєї половини поля всоте закинув м’яча у чужий штрафний майданчик, Ленчніков чомусь пішов на перехоплення на лінію карного і …помилився, м’яч відскочив до Овонікоко і він несильно, але «зрізав» круглого у ворота головою.

Розлючені господарі у розпачі розвели м’яча з центру поля і Жуков просигналізував про закінчення основного часу.

У додані півгодини «Волинь» вирішила не відкладати справу у довгий ящик і за перші вісім хвилин першого екстра-тайму нокаутувала «Славутич». Спочатку Герасимюк підібрав м’яча після атаки господарів, протягнув його через пів-поля і був збитий на підступах до штрафного. До м’яча підійшов Насонов і потужно пробив у дальній нижній кут господарів – 2:1. А ще через дві хвилини Павлов після подачі Бабиря пробив головою у незахищений кут воріт – 1:3.

І прихильники «Славутича» потягнулися до виходу… Лучани почали гасити гру і решту матчу, контролюючи м’яч, довели справу до перемоги. Дуже важкої і, віримо, не останньої в цьому розіграші кубка...