Логін
Пароль
Прощальний матч Олександра Гуменюка
Дата: 06.06.2011
5 червня у Хмельницькому відбувся прощальний матч екс-голкіпера "Волині" Олександра Гуменюка. Досвідчений воротар вирішив остаточно завершити свою кар'єру гравця.

Погодьтеся, 34 роки - самий що ні на є ігровий вік для голкіпера, але низка травм змусила Олександра повісити бутси на цвях. Зараз Гуменюк працює одним з тренерів воротарів київського Динамо, а на телебаченні часто з'являється в ролі експерта каналу Футбол, але від ідеї провести прощальний матч не відмовився. На запрошення головного героя торжества відгукнулися друзі з усієї куточків України, порадувавши неразобещений великим футболом Хмельницький справжнім сузір'ям відомих в Україні футболістів і тренерів - Віталій Кварцяний, Сергій Ковалець, Володимир Шаран, Юрій Бакалов, Василь Кардаш, Сергій Коновалов, Олександр Радченко, Руслан Костишин, Ярослав Хома, Віталій Косовський та багато інших. Головним арбітром зустрічі став колишній рефері ФІФА, а нині голова хмельницької обласної федерації футболу, Ігор Хіблін.

Самому матчу передувала прес-конференція, на якій прозвучало чимало теплих слів на адресу Гуменюка.

"За час, який Гуменюк захищав ворота Волині, були дуже яскраві матчі. Пригадую матч з київським Динамо (1:0), коли Саша взяв пенальті від Белькевича, і гостьову перемогу над" Шахтарем ". У команді він відігравав роль організатора позитивних емоцій і психологічної рівноваги . Я ніколи не мав великих претензій до Саші - ця людина завжди віддавався по максимуму грі ", - розповів Віталій Кварцяний.

"Гуменюк - це голкіпер-надійність. Коли я був помічником у Мирона Маркевича, ми запросили Сашу в Металіст, і перші чотири матчі він взагалі відстояв на нуль. Він вселяв упевненість захисникам, а це, погодьтеся, дуже важливо", - додав Сергій Ковалець .

"Хочеться побажати, щоб Саша виховав не десяток, а сотні голкіперів, які були б такими справжніми професіоналами своєї справи, як він, а в житті такими ж порядними людьми", - підсумував Юрій Бакалов.

На грі «Поділля усіх часів» очолив Віталій Кварцяний, а «Друзів Гуменюка» - Михайло Дунець. Матч не став тренерським протистоянням, оскільки відомим в Україні «коучам» не потрібно було багато пояснювати футболістам, кому і куди бігти, що робити тощо. За «Поділля» зіграли Сергій Ковалець, Віталій Косовський, Анатолій Беляй, Юрій Бокалов, Віктор Муравський, Вадим Крохан, Ярослав Хома, Віталій Балицький, Олександр Порицький, Руслан Костишин та багато інших екс-подолян. «Друзі Гуменюка» теж виділялися відомими футбольними особистостями, зокрема, Сергієм Коноваловим, Василем Кардашем, Володимиром Шараном, Олександром Радченком.

Перший тайм футбольного шоу розпочався із хвилини мовчання. Напередодні матчу гравцю «Поділля» Ігорю Шоліну, який в 2009 році загинув після автокатастрофи, виповнилося б 26 років. І Олександр Гуменюк разом із Сергієм Ковальцем поклали квіти до меморіальної дошки футболісту. На цьому «мінорна» нота свята завершилася і почалося… свято. Хоча перша половина гри стала «сухою» - жодна з команд так і не змогла реалізувати свої моменти. Тому чимало футболістів після перерви говорили, що голи неодмінно будуть, інакше матч не завершиться. Гратимуть доти, поки не заб'ють. Але до такого не дійшло. Першими відзначилися «господарі» з «Поділля» - гол на рахунку екс-гравця "Волині" Володимира Криворученка. Але «гості» з «Друзів» швидко відігралися. Олександр Гуменюк прибіг до чужих воріт та результативно замкнув подачу з кутового в виконанні Володимира Шарана. Ще через декілька хвилин вже і сам Шаран відзначився ефектним ударом з далекої відстані. «Поділля» відгралося на останній хвилині, коли Сендель пенальті заробив, а шестирічний Владислав Гуменюк (син Олександра) його реалізував. Може батько спеціально пропустив, але… попереду на всіх очікувала серія пенальті.

Однак, очікувані усіма мир та дружба не спрацювали. «Поділля усіх часів» здолало «Друзів Гуменюка» з рахунком 3:0. Сам Олександр Гуменюк пішов з поля, сховавши свої очі, накривши голову футболкою. Мабуть, йому було сумно прощатися з кар’єрою футболіста.

Коментарі можуть залишати виключно зареєстровані користувачі!