Кубок України. 1/8 фіналу. «Шахтар» Свердловськ - «Волинь» 0:2
  • gallery
  • video

31 жовтня 2012р., 15:29

У Свердловську лучан зустріла чудова погода, сонце і… не вельми добрий газон стадіону ім. Горюшкіна. Боротися сьогодні волинянам доводилося не тільки із «Шахтарем», але й із полем – воно хоч на дотик і візуально було у хорошому стані, але… майже без травяного покриву і горбистим. Аншлагу на стадіоні не очікували, зважаючи на час початку гри. Утім, центральна трибуна і сектор для місцевих фанатів порожніми не були.

«Волинь» прибула до Свердловська у бойовому складі, не бажаючи ризикувати із виходом до наступної стадії Кубка України, як це ледь не трапилося у Черкасах із «Славутичем». Не взяв на Луганщину Анатолій Демяненко тільки травмованих гравців – Занєва, Ілієва та Ізворану, бажаючи зберегти їх до матчів чемпіонату. Решта «основи» були у повному «боєкомплекті».

У воротах нарешті після довгої перерви з`явився Максим Старцев, центр захисту повторив варіант поєдинку із «Арсеналом», а в нападі грали відразу двоє гравців – Овонікоко та Суботич, яких на флангах підтримували Пилипчук з Аржановим. Перед початком матчу у складі «Волині» відбулася вимушена заміна: замість Шандрука, який отримав пошкодження на розминці, вийшов Приндета.

Господарі почали гру боязко – що й не дивно з огляду на різницю в класі суперників. «Волинь» спочатку спробувала надломити оборону – Бікфалві пробив зовсім трохи вище поперечини, а потім вдарила «Шахтар» «під дих»: Овонікоко увірвався в штрафний майданчик з правого флангу й був без зайвих сентиментів збитий захисником. До м’яча підійшов Суботич і чітко лівою ногою поклав сферу у кут воріт – 0:1.

Поки господарі перебували у «ступорі», Пилипчук перехопив м'яч на своїй половині, класно закинув на Суботича, який фінтом прибрав захисника і бив з 18 метрів, але удар вийшов не надто сильним, ставши легкою здобиччю для голкіпера. Потім гарна комбінація вийшла у Сімініна з Суботичем. Нападник пробив з кута штрафного, м'яч до того ж вдарився в горбок, але Чумак зреагував і на постріл, і на рикошет.

В середині першого тайму лучани могли відправляти гру у фазу «догравання». Суботич в оточенні трьох захисників заробив кутовий, Пилипчук його виконав, простріливши на ближню штангу. Суботич розстрілював ворота Чумака, але у найвідповідальніший момент м’яч підстрибнув й удар у Даніеля як слід не вийшов - м'яч ковзнув по стійці воріт.

«Шахтар» спробував кілька разів сходити в атаку. Використовуючи прийоми із пляжного футболу, і навіть створив чи не найкращий момент у грі: пройшов пас з правого флангу атаки в центр карного, Пономар приклався з 13-ти метрів, але точно пробити йому завадив Сімінін. Після цього «Волинь» швидко заспокоїла гру, намагаючись, наскільки дозволяло поле, контролювати м'яч, і команди дограли першу половину зустрічі без особливих загострень.

Другий тайм «волиняни» почали дуже поважно, закривши візаві на своїй половині. Практично вирішальний гол у матчі забив Саша Стевич, який вийшов в опорну зону на другий тайм замість Приндети. Серб пішов на подачу кутового, виграв верхову боротьбу у захисників і Чумака та з близької відстані розстріляв ворота - 0:2.

«Шахтар» після другого голу геть розгубився. Гості контролювали гру, продовжуючи втім боротися і проти стану поля. Кілька необов'язкових втрат м'яча гостями були цілком на совісті газону. Згодом Чумак вкотре врятував свою команду після пострілу Савича з 20-ти метрів. У відповідь господарі дали шанс показати себе Старцеву. Максим відбив удар Янченка із 25-ти метрів.

Після заміни Суботича головну скрипку в нападі почав грати Овонікоко. Він раз по раз брав гру на себе, пресингував – було видно, що Абайомі прагнув ще раз відзначитися у Кубку (дебютний гол Овонікоко стався, як пам’ятаємо, у Черкасах у ворота «Славутича»). Одного разу грузин нігерійського походження був дуже близьким до мети, пробивши після кутового головою із 7-ми метрів. Господарів від голу врятував захисник, який закривав ближню штангу.

А от останні хвилини матчу «Волині» довелося догравати в меншості. Бікфалві, який ще у першому таймі «завівся» після очевидної помилки арбітра, ще раз пішов на конфлікт з ним. Спочатку він не почув слабенького свистка рефері і продовжував гру. А потім ще й висловив своє невдоволення. Як результат – вилучення румуна і його неучасть у чвертьфіналі.

«Шахтар» у більшості навіть не подумував про атаки, хоч після вилучення Еріка лучани стали уважнішими передусім у захисті і взагалі склалося враження, що тільки тепер волиняни опанували поле й пристосувалися до необхідності грати у щось середнє між регбі та гольфом (жартуємо, але після гри газону дісталося на горіхи і від Анатолія Демяненка). Але Фощій відправив команди в роздягальні, зафіксувавши перемогу «Волині». Жеребкування 1/4 фіналу Кубка України відбудеться вже у четвер, 1 листопада.