НОВИНИ: Кубок України

«Волинь» відбула екзаменувати Свердловськ

30 жовтня 2012р., 22:38

Луцька «Волинь» сьогодні відбула на матч 1/8 фіналу Кубка України проти «Шахтаря» із Свердловська. Команда вранці провела передматчеве тренування у Луцьку, переїхала до Рівного, звідки чартерним рейсом відлетіла до Луганська. У середу вранці лучани прибудуть автобусом на гру до Свердловська, який знаходиться у 60 кілометрах від обласного центру. На матч тренери «Волині» взяли усіх здорових гравців основного складу.

На попередніх стадіях друголігові свердловці здолали дві першолігові команди. Спочатку в 1/32 фіналу вдома було обіграно ПФК «Олександрія» - 2:1. Причому «Шахтар» одержав вольову перемогу. Програючи 0:1, «гірники» зуміли перевести матч в овертайм і на 101 хвилині вибити олександрійців із Кубку. На наступній стадії «Шахтар» зустрівся вдома із ФК «Одеса» і знову переміг із рахунком 2:1. Цього разу обійшлося без трилеру - «гірники», пропустивши гол у відповідь, швидко вийшли вперед і довели гру до перемоги. Після гри в.о. головного тренера «Шахтаря» 42-річний Геннадій Сушко сказав, що його команді все одно з ким надалі грати в Кубку України. Мовляв, «надалі, найімовірніше, нам дістанеться команда із УПЛ, але битися будемо з усіма». До речі, минулого сезону представнику Луганщини команда із УПЛ випала вже на стадії 1/16 фіналу і цією командою був донецький «Шахтар». Вдома, за небувалого у Свердловську аншлагу, місцеві «помаранчево-чорні» поступилися приїжджим – 0:2.

Наразі свердловці ідуть на сьомому місці у групі Б в другій лізі. Календар сприяв «Шахтарю» у підготовці до матчу Кубка України, бо у турі, який грався минулого вікенду Свердловськ відпочивав. А перед цим суперник «Волині» взяв сім очок у трьох матчах. У жовтні вдома було подолано третю команду донецького «Шахтаря» (3:1), на виїзді виграно у другої команди «Севастополя» (1:0) та зіграно унічию в Свердловську із дніпродзержинською «Сталлю» (2:2). Зауважимо, що після поразки від луганчан тренери «Шахтаря-3» жахали усіх станом футбольного поля на стадіоні ім. Горюшкіна у Свердловську. Відверто кажучи, відео із домашніх матчів «Шахтаря» справді оптимізму не додає – на високотехнічну гру на місцевому газоні сподіватися марно, радше – на морально-вольові якості.

Екскурс в історію

Свердловськ, як і багато інших міст Донбасу, має давню футбольну історію. Знавці місцевого футболу вважають, що перші офіційні матчі у цьому краї було зіграно у 1910 році, але офіційно футбольну команду у Свердловську засновано у 1930-ті роки, після заснування міста (у жовтні 1938 року після поділу Донецької області на Сталінську і Ворошиловградську іменем одного із більшовицьких лідерів назвали населений пункт, створений шляхом об'єднання кількох шахтарських селищ).

У радянські часи «Шахтар» грав у першості СРСР серед команд-майстрів класу «Б», першості України серед виробничих колективів фізкультури, місцевих чемпіонатах, а після 1992-го - у першостях аматорських колективів України.

У 1995 році «Шахтар» заявився в другу лігу (група Б), але у квітні 1996-го через економічні труднощі знявся із чемпіонату, щоб декілька років поспіль виграти чемпіонат Луганської області. У 2006 році свердловський «Шахтар» заявляється в чемпіонат України серед аматорських команд і відразу виграє його. Починаючи із 2007 року, у другій лізі команда у своїй групі зірок з неба не знімала, але й низько в турнірній таблиці не падала, балансуючи між п’ятим та восьмим місцем.

Нагадаємо також, що лучани двічі зустрічались із свердловським "Шахтарем".  Зокрема, у 1970 році, у рамках змагань класу "Б" у Луцьку гра проходила за переваги господарів. Вже на 5-й хвилині Бєлов пройшов по правому флангу і точно відпасував на Романа Якубовича, який, перебуваючи на лінії воротарського майданчика, несильним ударом забив гол. Господарі грали хоч і не дуже дотепно, зате ефективно. Так, згодом, перехопивши м’яч, півзахисники одразу ж надіслали його на вихід Олександру Качалову, який протаранив оборону гостей, але завдати точного удару не зумів. Зліва його підтримував ривками Едуард Іващенко, справа – Анатолй Недашківський. Гірники в цей час нічого не могли вдіяти з швидкими форвардами луцької команди. На 13-ій хвилині той же Качалов вкотре виграв повітряну дуель і головою віддає пас Якубовичу, останній встиг пробити і м’яч, потрапивши у штангу, на мить пересік лінію воріт. Лише на мить, бо захисники "Шахтаря” відбили його майже до центра поля, де в цей час і знаходився... суддя, який взяття воріт "не помітив" - гол не було зараховано. Хороші спринтерські якості демонстрував у першому таймі Недашківський. Двічі він вдало проривався справа, залишаючи позаду захисників гостей, і обидва рази не влучає у рамку. Та ближче до середини тайму гості на певний час перехопили ініціативу. Однак, після відпочинку гра знову проходила за переваги лучан. Втім, лише Іващенко та капітан команди Дорошенко відзначалися особливою активністю. Гості ж намагалися грати швидко і цілеспрямовано, але не атакували, зосередившись на захисті власних воріт. У підсумку, матч завершився перемогою волинян - 1:0.

У грі другого кола у Свердловську поєдинок завершився внічию - 1:1. І хоча матч, знову ж таки, проходив за переваги луцької команди, на гол Едуарда Іващенка господарі також зуміли відповісти  влучним пострілом.