НОВИНИ: ФК "Волинь"

«Справа Майкона»: вимисли і правда

06 вересня 2012р., 19:37
«Справа Майкона»: вимисли і правда

У футбольному господарстві України тривають зміни – обирають нового керівника Федерації футболу, перебудовують організаційну структуру, ліквідовують старе, утворюють нове… З того, що чує і бачить вболівальник, можна зробити висновок – усі зацікавлені у сильному українському футболі люди домовилися про кардинальні реформи у ньому. І треба ж такому статися, що саме в ці дні, а конкретно – 4 вересня, в спортивному інформаційному просторі відбувають дивні парадокси. Уявімо собі – генеральний директор одного клубу розповідає в Інтернеті про те, що він відправив гравця іншого клубу у …третій клуб. У наступні дні офіційні сайти Прем`єр-ліги та того самого «третього» клубу прилаштовують гравця в офіційну заявку. Краса та й годі!

Як можна здогадатися, йдеться про гравця луцької «Волині» Майкона. Бразильський нападник взагалі у цьому році – чи не найвідоміший і цитований легіонер українського чемпіонату. Його навіть почали плутати із однофамільцем-співвітчизником, який прославився виступами за італійський «Інтер» та збірну Бразилії. Щоправда, якщо на початку сезону «наш» Майкон збурював Інтернет своєю грою, то після закінчення сезону - справжньою «санта-барбарою» стосовно того, де, як і з ким він хоче надалі грати у футбол. Головний тренер «Волині» Анатолій Демяненко втомився щоразу на післяматчевих прес-конференціях відповідати на питання журналістів: «А де Майкон?». Прес-служба клубу ще у травні заявила: «Майкон у «Волині» до 2014 року».

Ми умисно більше не розповсюджувалися на цю тему, вважаючи, що футбол – це гра, за нею треба спостерігати на стадіонах чи по ТБ, а не розмінюватися на дешеві сенсації стосовно тієї чи іншої забаганки футболіста або виправдовуватися на його брехню. Так, усе літо конфлікт навколо гравця тривав і «Волинь» відстоювала у ньому власну правоту, маючи, як нам вважалося, усі підстави для цього. Правда – найкраща зброя чи не так? Ми також так думали, щоразу готуючись до розгляду справи у дисциплінарному комітеті Прем’єр-ліги та контрольно-дисциплінарному комітеті Федерації футболу України…

Власне, хочемо коротко розповісти про те, з чим ми їхали на всі ці засідання і чому одночасно інформували про «справу Майкона» у FIFA, спостерігаючи за тим як в Україні «відфутболюють» «Волинь» від справедливості.

Отож, розпочати слід із листопада 2011 року, коли Майкон де Олівейра підписав угоду із новим агентом Трояном Гершизяном. Не кидаючи ні в кого списи, скажемо, що гравець на той момент був не вельми задоволений тренувальним процесом у «Волині» та деякими умовами свого контракту, тому попросив Трояна підшукати йому новий клуб. У грудні минулого року у «Волині» вже знали про можливі організаційні зміни в клубі, а тому поінформували Майкона про них, запропонувавши залишитися в команді, а також переглянути деякі умови контракту. Чого там критися: в тому числі – фінансові. Цю принципову домовленість зафіксували у Додатковій угоді до контракту від 1 вересня 2009 року, яку підписали 12 грудня 2011 року. Саме цей (на фото) документ засвідчив бажання Майкона залишитися у Луцьку до 31.08.2014 р.Через кілька днів Майкон відлетів додому у Бразилію, а 10 січня «Волинь» розпочала перший збір у Туреччині із новим тренерським складом. У Туреччині гравець ще раз підтвердив бажання грати за «Волинь» за контрактом і додатковою угодою, але раптом попросив, щоб незначні зміни до умов контракту обговорювалися його агентами. «Гаразд!» – сказали у клубі і почали терпляче очікувати агентів. Дві таких зустрічі зірвалися в останній момент у Туреччині, одна – в Києві та в Луцьку вже по закінченню зборів. Майкон запевняв, що буде дотримуватися усього, про що домовлялися раніше і врешті в кінці лютого усі спірні моменти було погоджено без присутності агентів – клубом та футболістом.

А 6 березня ФК «Волинь» повідомив Прем`єр-лігу про зміну строку угоди із Майконом відповідно до додаткової угоди – так, як мусив зробити відповідно до Регламентних документів. Запитаєте, чому так довго це робили, адже Додаткову угоду підписано у грудні 2011-го? Передусім вірили у порядність гравця і в те, що підпишемо з ним новий повноцінний контракт. У Прем`єр-лізі, як бачимо із того ж сканованого документу, 6 березня цей документ належним чином зареєстрували.

І лише після провалених з агентами переговорів (вони просто на них не прибули!) на адресу клубу прийшов лист за їхнім підписом про те, що Майкон не хоче з «Волинню» співпрацювати! Хоч сам гравець навіть у квітні і на початку травні запевняв, що виступатиме за «Волинь» і надалі. А всі дивувалися, чому Анатолій Васильович так часто згадує про агентів, які окупували «бідного Майкона»?..

Сезон тривав, «Волинь» перебудовувалася, виходила у півфінал Кубка України, Майкон забивав голи.

Дванадцятого травня, після закінчення сезону, команду розпустили на канікули, аби 4 червня футболісти повернулися до Луцька. Прикметно, що саме у цей період видання та Інтернет-сайти почали «відправляти» кращого бомбардира минулого чемпіонату України у різні клуби в Україні та за кордон. Можливо, через те, що, за даними клубу, Майкон з 14 по 17 травня перебував у Донецьку, пройшов медогляд і обумовив умови свого майбутнього «договору» із «Шахтарем»?

Наче за помахом чарівної палички, 22 травня з`являється клопотання нового представника-юриста Майкона (звісно, уродженця Донецька) до Дисциплінарного комітету про визнання Додаткової угоди між «Волинню» та футболістом недійсною. Комітет спрямував угоду на експертизу, яка мала б вирішити чи справжній підпис Майкона на ній і чи є сам цей документ не змонтованим. Причому ДК вимагав у клубу надати для цього оригінали угоди. «Волинь» же, вважаючи, що може залишитися без важливого доказу своєї правоти і, відчуваючи ймовірну упередженість дій ДК, звернулася до КДК ФФУ, аби вона скасувала рішення ДК ПЛ та призначила експертизу за участі незалежних міжнародних експертів. У КДК залишили рішення колег із Прем`єр-ліги без змін.

Жодних проблем! Ми подали Додаткову угоду на експертизу спеціалістам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ). Інколи буває, що вони вагаються у своїх рішеннях, залишають кілька відсотків сумніву… Можуть сформулювати експертизу на кшталт: «на 90%», «з високою долею вірогідності можемо стверджувати…» А у випадку із підписом Майкона і взагалі правдивістю Додаткової угоди експерти не сумнівалися: усе справжнє на 100 відсотків!

Восьмого серпня «Волинь» надала цей висновок у дисциплінарний комітет Прем`єр-ліги. «Це недостатній доказ», - сказали у ДК. Мовляв, клуб сам все спрямував на експертизу, без участі комітету. Одночасно стає відомо про те, що Премєр-ліга під час розгляду «справи Майкона» в ДК і КДК ухвалює рішення про скасування реєстрації Додаткової угоди і таким чином заперечила факт інформування клубом про продовження терміну дії контракту. Як кажуть, юридично усі «кінці підчищено» і перепон для підписання іншого контракту Майконом уже немає… А скарги «Волині» стосовно таких дій взагалі не розглядалися.

А Майкон тим часом ой як змінився… Хлопець спізнився на збори на 22 дні. Згодом його юрист розпинався у ЗМІ про «декілька днів через поважну причину»… Після того як опівдні 25 червня таки прибув до Луцька з Борисполя на таксі, в клуб з`явився тільки наступного дня по обіді. «Майконе, а ми тебе вже вчора чекали», - сказали в клубі. «Ти што, я устал после дорогі. Как я мог?..» - відповіла «зірка». «Зірка» не починала будь-якої розмови без застосування диктофону – футболіст записував присутніх навіть не ховаючись. «Зірка» відмовилася тренуватися із молодіжним складом, заявивши, що він гравець «основи».

Тим часом, як компроміс, дисциплінарний комітет ПЛ вирішив провести ще одну експертизу, яка мала б відповісти на питання про справжність підпису Майкона на Додатковій угоді. ДК зобов’язав надати примірники угоди від Клубу та підпису для порівняння від футболіста. Майкон проігнорував це рішення, очевидно за порадою своїх «лялькарів», які добре знали що незабаром 2 вересня – день великих організаційних змін у нашому футболі, отих про які ми писали на початку. Зараз головне – дотягнути до змін, а згодом справа «замнеться» чи забудеться.

«Лялькарі» розіграли цікаву виставу: у той час, коли справа все ще розглядається в органах футбольного правосуддя, ПЛ та ФФУ реєструється контракт Майкона із «Шахтарем», утім «гірники», відчуваючи «смалене», здихуються Майкона в оренду у менш претензійну «Зорю», яка 4 вересня заявляє гравця. Як же хочеться нагадати донеччанам, які також обпеклися на вибриках своїх «зірок», про їхні «справи Матузалема, Ілсіньйо», а з новенького – сагу про Вілліана та «Челсі»… Адже у ситуації із Майконом «Шахтар» повівся аналогічно до дій своїх візаві у правових колізіях.

«Волинь» наразі не може звернутися до Міжнародного спортивного арбітражного суду в Лозанні, адже поки їй фізично не дають можливості пройти усі інстанції захисту в Україні – нашу справу затягують або умисно не розглядають. Про таку ситуацію інформована Премєр-ліга та Федерація футболу України, в тому числі нове керівництво ФФУ. Позиція клубу стосовно усіх цих розбірок, які не прикрашають футбол, проста: «Волинь» прагне здобувати перемоги на футбольному полі, у чесній та відкритій боротьбі, а перемовини стосовно трансферів вести не під час підкилимних ігор. Відтак іншого способу залагодження конфлікту, як перевести його у правове поле, ми не розглядаємо і закликаємо усі клуби Прем`єр-ліги дотримуватися чесних правил гри, адже будь-хто з нас може також отримати свою «справу Майкона».

P.S. У найближчі дні ФК «Волинь» спрямує також нові заяви та клопотання керівництву Федерації футболу України та Прем`єр-ліги, у яких ще раз поінформуємо про офіційну позицію та вимоги нашого клубу.

Останній матч

Чемпіонат України
21 тур

Зоря
3:1
Волинь
м.Луганськ, "Авангард"
13:30, 16 березня 2013р.
глядачів: 6000
Все про матч
Останній матч

Чемпіонат молодіжних команд
21 тур

Зоря-М
2:0
Волинь-М
м.Луганськ, "Авангард"
13:00, 15 березня 2013р.
глядачів: 800
Все про матч
Турнірна таблиця
М КОМАНДА І О
1 Шахтар 21 60
2 Металіст 21 45
3 Динамо 21 44
4 Дніпро 21 44
5 Чорноморець 21 36
6 Іллічівець 21 29
7 Зоря 21 28
8 Кривбас 21 28
9 Металург Д 21 27
10 Таврія 21 27
11 Карпати 21 23
12 Волинь 21 23
13 Арсенал 21 23
14 Ворскла 21 20
15 Говерла 21 11
16 Металург З 21 4
Детальна таблиця
Турнірна таблиця
М КОМАНДА І О
1 Зоря-М 21 49
2 Шахтар-М 21 40
3 Іллічівець-М 21 38
4 Динамо-М 21 37
5 Металіст-М 21 37
6 Ворскла-М 21 33
7 Металург-М З 21 32
8 Дніпро-М 21 29
9 Волинь-М 21 28
10 Карпати-М 21 27
11 Кривбас-М 21 24
12 Металург-М Д 21 23
13 Чорноморець-М 21 22
14 Таврія-М 21 21
15 Арсенал-М 21 15
16 Говерла-М 21 12
Детальна таблиця
Які заходи слід, на вашу думку, здійснити під час паузи в чемпіонаті, аби змінити гру "Волині"?
Які заходи слід, на вашу думку, здійснити під час паузи в чемпіонаті, аби змінити гру "Волині"?
Провести короткий тренувальний збір і контрольні матчі (1) - 25%
Вирішити організаційно-юридичні проблеми в клубі (2) - 50%
Підняти моральний дух в команді (1) - 25%