Пароль
Чемпіонат України. 29-й тур. "Арсенал" Київ - "Волинь" 3:0
Дата: 02.05.2012

"Арсенал" - "Волинь" 3:0

2 травня 2012 р. Київ. (16-30). Стадіон "Динамо" ім. Валерія Лобановського. 5124 глядачів. 25°С.
Судді: Ю.Можаровський (Львів) А.Філевич (Львів), А.Шамека (Маріуполь)

Анатолій Демяненко

Головний тренер «Волині» Анатолій Демяненко у цьому матчі вдруге за місяць на дві години повернувся у колись рідний Київ. І знову, як і у чвертьфіналі національного Кубку, команді Анатолія Васильовича протистояв київський «Арсенал». Утім, передматчева ситуація нині трохи різнилася у порівнянні з квітневою грою.

Передусім Демяненко мусив зважати на кадрові проблеми, які несподівано виникли напередодні поєдинку з «канонірами». Після гри із «Шахтарем» випав В’ячеслав Шарпар, який дістав кілька ушкоджень. Напередодні виїзду команди до Києва лікарі відмовили в участі у матчі ще одному опорному хавбеку – Сильвіу Ізворану (він травмував коліно). Крім того, пропускали гру травмований (не забуваймо – саме у кубковій грі з «Арсеналом») Сергій Пилипчук та дискваліфікований за чотири попередження Рамон Лопес. Відтак, Демяненко, втративши чотирьох гравців півзахисту, вдався до кардинального перекроювання складу. У захисті вийшли Сімінін, Шиков, Масло і Романчук (це був тільки другий матч Олександра за лучан). Опорники – Приндета, Скоба та Герасимюк, атакувальне тріо – Савич, Майкон і Шумахер. Утім, чи не найбільшою турботою тренерського штабу була функціональна та психологічна готовність команди, адже гра із «Шахтарем» добряче знекровила команду. Натомість надмотивована команда Леоніда Кучука прагнула окрім трьох балів, які засвічували «зелене світло» «Арсеналу» на дорозі до Ліги Європи, помститися за поразку у чвертьфіналі Кубка України та за виїзні 0:1 у жовтневій грі в Луцьку. Та й загальний баланс очних зустрічей суперників у Києві засвідчував перевагу «канонірів». Кияни не могли розраховувати тільки на дискваліфікованого захисника Хомина.

Старт поєдинку не був схожим на старт кубкової гри цих команд. Команди почали без розвідки, попри незвичну як на початок травня 30-градусну спеку. Не один вболівальник висловив невдоволення таким раннім початком гри – 16.30. Принагідно згадаємо, що киян найактивніше підтримували ліцеїсти академії ім. Богуна, а «Волинь» – два автобуси вболівальників, які організовано, хоч із запізненням внаслідок двогодинного стояння у київських «корках», прибули до столиці і висадили активний і голосистий «десант» на «Динамо».

Початок матчу міг стати дуже й дуже перспективним для лучан. Це Симоненко по-дитячому помилився в центрі поля, й був покараний контратакою на свої ворота. Утім простріл Савича він перервав… рукою, але порушення правил Можаровський не помітив. Із середини тайму «каноніри» перехопили ініціативу й створили кілька дуже небезпечних моментів: Кобахідзе з хорошої позиції не влучив у ворота, Флореску тільки на кілька сантиметрів розминувся з м’ячем після прострілу, а Мазілу на щастя для гостей «змазав» із хорошої позиції по центру воріт. Не інакше, наче Шеліхов зачарував свої володіння!

«Волинь» відчула момент перехопити ініціативу й кілька індивідуальних проходів Майкона дають змогу захисту перевести подих. Герасимюк, Майкон і Шумахер заробили кілька небезпечних стандартів, а «Майкі» на 31-й хвилині закручував м’яча у правий від Боровика кут воріт. Найкращий момент у лучан в першому таймі, однак кіпер намертво зафіксував м’яча. А от кінцівку тайму ліпше знову провели господарі. На останній хвилині вони заробили небезпечний штрафний, але Шеліхов відвів загрозу після удару Шацьких. На першій доданій хвилині Денис ще раз врятував свою команду після удару «канонірів».

«Арсенал» розпочав другий тайм так само активно, як закінчив перший. Свіженький Гоменюк накрутив на фланзі Сімініна і віддав через Шацьких пас на вільного да Сільву. Той з 13 метрів вдарив вище воріт. Лучани знову відвели гру у центр поля і Кучук вирішив посилити атаку і замість да Сільви випустив нападника Ковпака. Олександр тут таки мав нагоду відзначитися, але не встиг на простріл Шацьких, який й сам міг забивати із кута воротарського майданчика.

Але заміни Кучука таки зіграли. Після подачі з лівого флангу луцького захисту Гоменюк майже без перешкод розстріляв Шеліхова. Удар з відскоком від землі Денис відбив, але м’яч таки закотився у сітку воріт, бо засліплений сонцем кіпер не зміг повністю ліквідувати загрозу. Через кілька хвилини «Арсенал» нокаутував лучан. Кобахідзе після серії помилок чи не всієї волинської команди з одинадцяти метрів безперешкодно розстріляв ворота.

Анатолій Демяненко відреагував на два пропущені м’ячі заміною Савича на Павлова і Шумахера на Пищура , а от Кучук зняв Шацьких і зміцнив центр поля Аржановим. Саме він втретє виявив безпорадність оборони «Волині», коли, знову ж таки, майже від 11-метрової позначки розстріляв ворота – 0:3…

Сквитати гол і вийти на чисте перше місце у змаганні бомбардирів Прем’єр-ліги міг на 84-й хвилині Майкон, але бразилець не перекинув м’яча у ворота, залишені Боровиком… А Приндета на 89-й хвилині змарнував чудовий шанс після подачі штрафного Герасимюком – Віталій з восьми метрів пробив вище воріт.

Коментарі можуть залишати виключно зареєстровані користувачі!