Контрольні матчі
Контрольні матчі 2012/13
19:00, 23.06.2012
м.Птуй, "Местни"
Луцька «Волинь» увечері 23 червня на полі стадіону «Местни» у словенському Птуї зіграла заключний контрольний поєдинок на перших літніх зборах. Суперником волинян у цій грі був ФК «Краснодар», який у минулому сезоні виборов 9-те місце в російській Прем'єр-лізі. Головним тренером суперників «хрестоносців» є відомий в Україні сербський спеціаліст Славолюб Муслін, який в 2004-2005 роках тренував донецький «Металург».

«Волинь», як часто це буває, зіграла два тайми різними складами. Початок матчу вийшов доволі сумбурним, команди придивлялися одна до одної. Атаки лучан захлиналися під пресингом краснодарців. Перший небезпечний момент біля воріт Сініцина (він, як і кіпер «Волині» Денис Шеліхов грали у свій день народження) стався на 15 хвилині, коли Лопес із Суботічем переграли захист на лівому фланзі і Шумахер пробивав в дотик з лінії воротарського, але під тиском захисника не поцілив у ворота.

«Краснодар» у першому таймі зробив ставку на кутові (5 проти 1) та дрібний пас, лучани ж більше використовували діагоналі та швидкісні прориви флангами. Відзначимо у цьому сенсі активність Суботіча та Лопеса. Останній на 19 хвилині пробивав з 18 метрів, Рамон цілився у дальній кут, але не влучив.

На 32 хвилині «Волинь» відкрила рахунок у матчі. Це Суботіч пасом п'ятою кинув у прорив лівим флангом Лопеса, який в свою чергу вивів Шумахера на голкіпера «Краснодару». Тіаго змістився ліворуч, обігруючи Сініцина, але зумів з гострого кута влучити у порожні ворота - 1:0. Це п'ятий гол Шумахера на літніх зборах.

Гра пожвавішала і моменти почали виникати біля обох воріт. На 35 хвилині Шандрук спочатку позиційно помилився дозволивши Жоазіньйо прийняти м’яча в штарному майданчику, а потім виправився, заблокувавши його удар.

У відповідь «волиняни» орагнізували атаку два на три і Лопес пробивав, тепер уже з правого флангу - трохи вище воріт. На 37 хвилині іменинник Шеліхов врятував свою команду після пострілу Міхеєва з дальньої дистанції.
На 42 хвилині замість травмованого Рамона Лопеса на полі з'явився Сергій Пилипчук. Хавбек активно вступив у гру, прорвався лівим флангом, добре подав на Бабиря й Олексій пробивав головою – трохи вище цілі. Перший тайм завершився перемогою лучан, які більше атакували й добре читали в обороні задуми атаки «Краснодару».

Другий тайм гри «Волинь» розпочала дещо сумбурно і «Краснодар» притиснув лучан до своїх воріт, не створюючи однак якихось особливих загострень. «Хрестоносці» ж двічі небезпечно контратакували. Спочатку Стевич знайшов на лінії штрафного майданчика одинокого Павлова, який в один дотик в падінні головою пробивав у кут, але промахнувся. Іншого разу Євген закінчив триходівку за участі Пилипчука і Панаса ударом вище поперечини з 22 метрів.

Поступово лучани відвели гру від власних воріт. Але до реальних моментів біля воріт «Краснодару» справа не доходила. Натомість суперник «Волині» методично прасував фланги, посилюючи тиск й на 77 хвилині після одного з простих закидів м’яча в штрафну, центральні оборонці не порозумілися й дозволили Мовсісяну вийти віч-на-віч із Літовченком та розстріляти ворота – 1:1.

Демяненко вирішив посилити правий фланг півзахисту й Вадима Панаса замінив Микола Наконечний. Утім, гостроти в атаках лучан не побільшало, вони збилися на навіси у розрахунку на гру головою Пищура та Павлова, але якість передач на нападників бажала бути кращою.

«Краснодар» міг вирвати перемогу, але на останній хвилині гри Юрій Мовсісян із штрафного влучив у стійку воріт Літовченка. У підсумку – нічия 1:1.

«Волинь» - «Краснодар» (Росія) 1:1 (1:0)